O nas

Tworzymy miejsce, w którym ważne są relacje, wspólne odkrywanie świata, doświadczanie, radość ze zwykłej codzienności – bez pędu, hałasu i stawiania tylko na osiągnięcie jakiegoś celu.
Ważny jest proces. Proces wchodzenia w relacje z innymi ludźmi, proces spotkania z samym sobą, ze swoimi zdolnościami i tym co wymaga jeszcze głębszego poznania i wsparcia w rozwoju, a czasami spróbowania czegoś całkiem nieznanego.
Chcemy towarzyszyć dzieciom i razem z nimi zachwycać się życiem.
Jesteśmy trzema kwalifikowanymi, młodymi nauczycielkami z doświadczeniem, chociaż miejsce które tworzymy ucieka od systemu oświaty w bardziej alternatywne ramy, dlatego prawnie funkcjonujemy jako opieka dzienna dla dzieci.
Domowy Gaj nie jest przedszkolem, nie jest też punktem przedszkolnym, czy żłobkiem, chociaż oczywiście zamierzamy realizować pedagogiczne i wychowawcze założenia i zależy nam na utworzeniu stałej grupy dzieci, które będą przychodzić w nasze progi.
Marzyło nam się miejsce, w którym będziemy mogły spojrzeć na dziecięcy świat w sposób, którego nic nie ogranicza. Chociaż oczywiście osadzamy go w świecie wartości, idei i koncepcji pedagogicznych, które są nam bliskie – bo tylko wtedy jesteśmy autentyczne.